EĞİTİM Haber Girişi: 09.05.2022 - 14:03, Güncelleme: 09.05.2022 - 14:03

Yükseköğretimde Değişim Yönetimi Konuşulacak

 

Yükseköğretimde Değişim Yönetimi Konuşulacak

Yükseköğretimde Değişim Yönetimi Konuşulacak
SUBÜ Konuşmaları’nın 31’inci konuşmacısı ‘Yükseköğretimde Değişim Yönetimi ve Öğrencinin Rolü’ başlıklı söyleşiyle Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas olacak. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 31’inci konuşmacısı ‘Yükseköğretimde Değişim Yönetimi ve Öğrencinin Rolü’ başlıklı söyleşiyle Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas olacak. Moderatörlüğünü SUBÜ Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Selcen Vodinalı’nın üstleneceği söyleşide; yükseköğretimde değişimi tetikleyen parametreler, öğrenci yetkinlikleri ve becerilerinin önemi, geleceğin üniversiteleri ve değişime nereden başlanmalı gibi konular konuşulacak. 11 Mayıs Çarşamba saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak. Prof. Dr. Muzaffer Elmas kimdir? 1956’da Giresun’da dünyaya gelen Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi’nden mezun olmuş, aynı üniversitede 1983’te yüksek lisans ve 1988’de doktora eğitimini tamamlamıştır. 1980 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nde asistan olarak göreve başlamıştır. 1988 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent, 1994’te doçent ve 2000’de profesör unvanını almıştır. 2002 ile 2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde bulunmuş; bu esnada stratejik planlama, fiziki yapılaşma, eğitim öğretim, döner sermaye ve yatırımlar gibi alanlarda ulusal ve uluslararası düzeyde öncü çalışmalar yürütmüştür. 2010 yılında atandığı Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü görevini 2018 yılına kadar sürdürmüştür. 2018 yılında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı olmuştur. Buradaki görev süresini tamamlamasının ardından 2022’de Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır. Elmas bu görevlerinin yanı sıra AFAD Deprem Danışma Kurulu üyeliği, Yükseköğretim Kurulu Mesleki Yeterlilikler Kurulu üyeliği, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye Bilimler Akademisi asli üyeliği görevlerini de üstlenmiştir.
Yükseköğretimde Değişim Yönetimi Konuşulacak

SUBÜ Konuşmaları’nın 31’inci konuşmacısı ‘Yükseköğretimde Değişim Yönetimi ve Öğrencinin Rolü’ başlıklı söyleşiyle Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 31’inci konuşmacısı ‘Yükseköğretimde Değişim Yönetimi ve Öğrencinin Rolü’ başlıklı söyleşiyle Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas olacak. Moderatörlüğünü SUBÜ Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Selcen Vodinalı’nın üstleneceği söyleşide; yükseköğretimde değişimi tetikleyen parametreler, öğrenci yetkinlikleri ve becerilerinin önemi, geleceğin üniversiteleri ve değişime nereden başlanmalı gibi konular konuşulacak. 11 Mayıs Çarşamba saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Prof. Dr. Muzaffer Elmas kimdir?

1956’da Giresun’da dünyaya gelen Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi’nden mezun olmuş, aynı üniversitede 1983’te yüksek lisans ve 1988’de doktora eğitimini tamamlamıştır. 1980 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nde asistan olarak göreve başlamıştır. 1988 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent, 1994’te doçent ve 2000’de profesör unvanını almıştır. 2002 ile 2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde bulunmuş; bu esnada stratejik planlama, fiziki yapılaşma, eğitim öğretim, döner sermaye ve yatırımlar gibi alanlarda ulusal ve uluslararası düzeyde öncü çalışmalar yürütmüştür.

2010 yılında atandığı Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü görevini 2018 yılına kadar sürdürmüştür. 2018 yılında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı olmuştur. Buradaki görev süresini tamamlamasının ardından 2022’de Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır.

Elmas bu görevlerinin yanı sıra AFAD Deprem Danışma Kurulu üyeliği, Yükseköğretim Kurulu Mesleki Yeterlilikler Kurulu üyeliği, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye Bilimler Akademisi asli üyeliği görevlerini de üstlenmiştir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sakarya24haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.